12607314_1042667995795035_51770831_n

Czasem brakuje Ci motywacji, aby podnieść tyłek i ruszyć się do pracy nad sobą? Bywa i tak, że wygrywasz z lenistwem i jakimś cudem udasz się na trening,  jednak pomimo to na treningu nie masz „powera” i ćwiczysz na „pół  gwizdka”?

W takiej sytuacji warto zadbać o to, aby mieć towarzysza w swojej przygodzie treningowej. Posiadając partnera treningowego nie wykręcisz się z ustalonego treningu, a podczas niego, jeśli w planie masz cztery serie nie zrobisz tylko trzech, bo „jesteś zmęczony/a”, „masz dość”.

Motywacja

Ćwicząc z kimś gwarantujesz sobie dodatkową motywację do pracy, bo przecież nie powiesz „nie chce mi się”, „nie dam rady”.

Asekuracja

Dodatkowo możesz liczyć na dodatkową asekurację podczas ćwiczeń jeśli np. uprawiasz sport siłowy.

Doping

Doping i miłe towarzystwo to kolejne atuty:  „ostatnie powtórzenie!” „dasz radę” – na takie słowa na pewno możesz liczyć ćwicząc z kimś. I nagle niemożliwe staje się możliwe – robimy o dwa powtórzenia ćwiczenia więcej niż ostatnio, podnosimy kg ciężaru więcej, przebiegamy rekordową ilość kilometrów – dajemy z siebie 100%  :)

Wspólna pasja

Koleżanka, kolega, siostra, brat, a najlepiej Twój partner życiowy. Zaraź  swoją drugą połówkę  miłością do aktywności, wciągnij  ją/jego w tę grę, a praca nad sobą będzie jeszcze przyjemniejsza.

Nie ma nic przyjemniejszego jak wspólne pasje i dzielenie się nimi.

Rywalizacja

Kolejna zaleta  trenowania z kimś to możliwość rywalizowania. To co lubimy w sporcie – zdrowa rywalizacja i odnoszenie sukcesów. Ćwicząc z kimś zawsze będziesz starać się być lepszym lub dorównać osobie, z którą trenujesz – dasz z siebie jeszcze więcej. Małe sukcesy/wygrane przyniosą Ci mega frajdę i jeszcze większą satysfakcję mobilizując w kolejnych etapach do jeszcze cięższej pracy.

Doświadczenie

Jeśli Twój partner treningowy ma mniejsze doświadczenie niż Ty w sporcie, który uprawiacie, będziesz mógł dzielić się swoją wiedzą i czuć się odpowiedzialny za postępy treningowe osoby, z którą ćwiczysz. Jeśli postawisz na partnera bardziej doświadczonego od Ciebie będziesz mieć swojego mentora i pewność, że skoryguje Cię jeśli np.  będziesz źle wykonywać technikę ćwiczeń.

Ważny wybór

Ćwiczysz sam? W Twoje treningi wkrada się nuda? Zmień to i zaproś towarzysza do wspólnej pracy. Na pewno nie pożałujesz ;) Pamiętaj jednak, że wybór partnera treningowego musi być przemyślany. Szukaj motywatora. Powodzenia! ;)